Zprávy o Bioptické laboratoři s.r.o. Primárně zaměřené na laboratorní diagnostiku koronaviru SARS-CoV-2 (onemocnění Covid-19)

Jak správně odebrat vzorek slin při "plivacím PCR testu"?

 • 27. prosince 2021

Jednoduchý postup při odběru vzorku slin pro PCR test ze slin (tzv. plivací test).

Test ze slin dokáže rychle odhalit COVID-19

 • 27. prosince 2021

Bioptická laboratoř s.r.o. v Plzni provádí odběry a vyšetření/diagnostiku koronaviru SARS-CoV-2 (onemocnění Covid-19). Jako alternativu ke klasickému odběru z nosohltanu (nosu, ev. krku) nabízí nyní nově i odběry ze slin, tzv. plivací testy.

V kraji je veliký zájem o antigenní testy, odběrová místa přidávají termíny

 • 16. prosince 2020

Obrovský zájem o antigenní testování na covid-19 zaznamenali zdravotníci v Plzeňském kraji. Testování začalo dnes a většina nemocnic, laboratoří a poliklinik hlásí, že se rezervační systémy velmi rychle plní, mnohde už přidávají nové termíny. ... Další termíny do rezervačního systému přidala také soukromá Bioptická laboratoř v Plzni. Během chvilky si je zájemci až do 24. prosince rozebrali. ... Mezi prvními v kraji měla rezervační systém pro veřejnost spuštěný soukromá Bioptická laboratoř.

Nemocnice zdarma testují na covid, objednat se můžete na webu

 • 16. prosince 2020

... Podle ředitelky Bioptické laboratoře v Plzni Zdeňky Duškové je zájem o antigenní testy velký. „Termíny máme zatím zaplněné, ale upozorňuji na to, že jich nevypisujeme moc. Je to organizačně a časově náročné,“ řekla a dodala, že v případě testování učitelů se laboratoř setkala s nezájmem. „Měli jsme přihlášeno třeba osm lidí, z toho dorazili dva,“ upozornila Dušková.

Zájem o testy na protilátky roste, v Plzni je nabídne další laboratoř

 • 2. listopadu 2020

Lidé mají stále větší zájem o testy na zjištění protilátek proti covid-19. V Plzni je nabízí samoplátcům EUC klinika a soukromá Bioptická laboratoř je hodlá zavést do konce roku. Očekává se, že s pomocí těchto testů by se mohli vybírat lidé vhodní na očkování proti covid-19 nebo dárci krevní plazmy pro léčbu nakažených.

Hasiči pomáhají s odběry vzorků k testování na COVID-19

 • 23. října 2020

Proškolený tým příslušníků Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje začal v pátek 23. října 2020 fungovat jako mobilní tým na odběr vzorků pro laboratoře... Odebrané vzorky bude tým dovážet k vyhodnocení do Bioptické laboratoře v Plzni.

Česko testování na Covid nezvládá. Problémem není kapacita, selhává ale centrální řízení, říká reportér

 • 13. října 2020

Premiér Andrej Babiš (ANO) vyzývá veřejnost, aby se při příznacích covidu-19 nechala okamžitě otestovat. Z mnoha regionů ale přicházejí zprávy o přeplněných testovacích místech, kde lidé na stěr čekají i několik dnů. Sami provozovatelé laboratoří naopak říkají, že kapacitu zdaleka nemají vyčerpanou. Kde se systém zadrhnul? A jak zásadní je funkční systém pro zvládnutí současného náporu druhé vlny pandemie? Lenka Kabrhelová mluví s reportérem Radiožurnálu Matějem Skalickým.

7.min: "Pokud budu vycházet z toho, o čem jsem mluvil se Zdenkou Duškovou, to je ředitelka Bioptické laboratoře v Plzni (to je jedna z největších laboratoří co se týče testování vzorků na koronavir v České republice, za září měli 25000 otestovaných vzorků), tak ta mi říkala, že oni nabízejí ustavičně to, že mají volné kapacity..."

Odběrová místa na covid-19 v Plzeňském kraji zvyšují kapacitu, zájem je značný

 • 15. září 2020

Poptávka po testech na koronavirus stoupá v Plzeňském kraji, odběrová místa proto zvyšují kapacity a prodlužují provozní dobu. Například plzeňská soukromá Bioptická laboratoř nabízí nyní odběry až do 22:00 a tento týden chce zhruba zdvojnásobit odběrovou kapacitu.

Zájem o placené testy na koronavirus v Plzeňském kraji se zvyšuje

 • 13. srpna 2020

V Plzeňském kraji roste zájem lidí o placené testy na koronavirus. Evidují ho Fakultní nemocnice v Plzni, Klatovská nemocnice i plzeňská soukromá Bioptická laboratoř, která dokáže v kraji nabídnout nejvyšší laboratorní kapacitu a odebrané vzorky vyhodnotí ještě týž den, maximálně den následující.

Test už si pendleři mohou vyřídit jen v Plzni

 • 20. května 2020

Samoplátce na koronavirus testuje v kraji už jen Fakultní nemocnice v Plzni a dvě zdejší soukromé laboratoře.

Testy na koronavirus pro samoplátce? Rychle a profesionálně v Bioptické laboratoři

 • 15. května 2020

Bioptická laboratoř s.r.o. v Plzni provádí odběry a vyšetření/diagnostiku koronaviru SARS-CoV-2 (onemocnění Covid-19) - i pro samoplátce. Provozuje vlastní odběrové místo na adrese Rejskova 10, Plzeň (bývalé kino Eden). V případě negativního výsledku vystavuje dvojjazyčné potvrzení (v češtině a angličtině) potřebné pro výjezd do zahraničí - vhodné zejména pro pendlery.

Laboratoř: Regulovaná cena za test na koronavirus je nízká. Zvážíme, jestli budeme odběry provádět

 • 14. května 2020

Regulovaná cena 1674 korun za test na covid-19, již zveřejnil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), je podle Bioptické laboratoře v Plzni velmi nízká. Laboratoř bude muset zvážit, zda dál odběry provádět. Pochybnosti má i sdružení Pendleři bez hranic. Jeho zástupce Jan Průha částku považuje za nesmyslnou. Soudí, že resort zdravotnictví nemůže regulovat maximální cenu u soukromých laboratoří a zřejmě ani u akciových společností. Vojtěch dnes oznámil, že resort začne cenovým předpisem maximální cenu testu regulovat od pátku.

Test na koronavirus bude stát nanejvýš 1674 korun. Nepřijatelně drahé, tvrdí cestovky

 • 14. května 2020

Podle Bioptické laboratoře v Plzni je maximální ale takováto cena testů příliš nízká. "Do ceny 1674 korun by se zřejmě dalo pořídit samotné testování, ale určitě ne včetně odběru vzorku," řekla ve středu její ředitelka Zdenka Dušková. Laboratoř nyní denně zpracovává přes 300 vzorků, v době vrcholící krize testovala 500 až 600 vzorků za den. Od minulého týdne otevřela také vlastní odběrové místo v Plzni.

Další laboratoř začně odebírat vzorky na virus

 • 4. května 2020

PLZEŇ Ke třem místům v kraji, které odebírají vzorky na covid-19 a zaměřují se i na samoplátce, přibude tento týden i soukromá Bioptická laboratoř v Plzni.

Klatovsko čeká kvůli nárůstu nakažených zostřený dohled

 • 15. dubna 2020

Se starosty měst Klatovy, Nýrsko, Plánice, Sušice, Horažďovice a Kašperské Hory v úterý v podvečer jednal hejtman, zástupci KHS a ředitel profesionálních hasičů.

... Tento týden naplno také fungují laboratoře na vyhodnocování vzorků a měla by se tak zkrátit doba čekání na výsledky cca na dva dny. V provozu je laboratoř ve Fakultní nemocnici Plzeň (cca 50 vzorků za den), laboratoř v Klatovské nemocnici (cca 70 až 80 vzorků za den) a Bioptická laboratoř v Plzni (až 400 vzorků denně).

Klatovská nemocnice spouští provoz nového odběrového místa. V Plzeňském kraji je nakaženo 440 lidí

 • 15. dubna 2020

V Klatovské nemocnici zahajuje od středy 15. dubna provoz nové odběrové místo pro odběr vzorků ke zjištění nákazy koronavirem. Naplno také fungují laboratoře na vyhodnocování vzorků. V provozu je laboratoř ve Fakultní nemocnici Plzeň, laboratoř v Klatovské nemocnici a Bioptická laboratoř v Plzni.

Vzorky na COVID-19 v kraji vyhodnocují už tři laboratoře, proces se zrychlí

 • 30. března 2020

Čekání na výsledky testů na COVID-19 se má výrazně zkrátit. Kromě laboratoře ve Fakultní nemocnici v Plzni a v Klatovské nemocnici se rozjela soukromá Bioptická laboratoř.

Zapojeno 49 laboratoří

Jako 49. v pořadí obdržela povolení k testování soukromá Bioptická laboratoř s.r.o. z Plzně.

Seznam fungujících laboratoří

 • Zdroj: MZČR
 • 25. března 2020

Jsme jednou z největších cytologických laboratoří na světě. Kromě cytologií se specializujeme též na biopsie a molekulární genetiku.

Laboratoř

Podávání informací

Z důvodu ochrany Vašich osobních dat informace k výsledkům vyšetření na zavolání nesdělujeme.